تبلیغات
رباتیک - کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان!!تو ایران؟؟؟؟؟؟
 
رباتیک
مطمئن باش می تونی از همین الان شروع کن
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : reza mh
نویسندگان
نظرسنجی
چطور بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان

خبرگزاری فارس: به دنبال برگزاری ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان، از یک‌هزار و 500 شرکت کننده این مسابقات کلاهبرداری شد.
کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان

خبرگزاری فارس: به دنبال برگزاری ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان، از یک‌هزار و 500 شرکت کننده این مسابقات کلاهبرداری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، با اعتراض یک‌هزار و 500 دانش‌آموز و دانشجوی شرکت کننده در ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک کشور به نحوه برگزاری این مسابقات در اصفهان، مشخص شد که این مسابقات با جعل لوگوی یکی از دانشگاه‌های اصفهان و به نام این دانشگاه توسط شرکت خصوصی رعد ایران " رعد کاپ " برگزار شده و رسمیت ندارد.
محسن حبیب‌زاده دانشجوی برق و الکترونیک دانشگاه مشهد در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص نحوه کلاهبرداری شرکت رعد ایران گفت: شش ماه پیش در حالی فراخوان برگزاری این دوره از مسابقات در 26 و 27 آبان ‌ماه سال جاری بر روی سایت raadcup.ir قرار گرفت و دانش‌آموزان و دانشجویان از سراسر کشور اقدام به ثبت ‌نام کردند که در ابتدا یکی دیگر از دانشگاه‌های اصفهان میزبان این دوره از مسابقات اعلام شد.
وی تصریح کرد: یک ماه قبل از برگزاری مشخص شد که این دانشگاه میزبان این دوره از مسابقات است و این در حالی بود که پس از این موضوع، شرکت کنندگان به هنگام حضور در اصفهان متوجه شدند که تنها شرکت خصوصی رعد ایران یا رعدکاپ مجری برگزاری این مسابقات است.
این دانشجوی دانشگاه مشهد بیان داشت: دوره مقدماتی مسابقات رباتیک رعد کاپ 26 آبان ماه در حالی برگزار شد که عدم حضور هیچ مسئولی در اردوگاه شهید بهشتی به منظور پاسخگویی به مشکلات شرکت‌کنندگان و ناظر بر نحوه برگزاری مسابقات، عدم وجود برنامه دقیق و مشخص در نحوه پذیرش و سرویس‌دهی به آنها سبب اعتراض جمع کثیری از شرکت کنندگان شد که به دنبال این اعتراضات و تماس با نیروی انتظامی استان اصفهان، شب گذشته مجری مسابقات دستگیر و راهی زندان شد.
یکی از دانشجویان رشته نرم‌افزار کامپیوتر از دانشگاه یزد نیز گفت: تمام شرکت کنندگان معترض به علت اینکه مرجع پاسخگویی در دوران برگزاری مسابقات وجود نداشت، از حضور در دوره فینال خودداری کردند که با مشخص شدن کلاهبرداری صورت گرفته، با پیگیری نیروی انتظامی اصفهان و دادگستری قرار شد تمام هزینه شرکت کنندگان عودت داده شود.
یکی از دانشجویان دانشگاه قم هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان ادامه داد: حداقل هزینه برای ساخت یک ربات ساده نزدیک به 300 هزار تومان است و بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقات یک میلیون تومان برای ساخت ربات هزینه کردند.
به گزارش فارس، مسابقات ملی رباتیک کشور هر ساله به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود که این مسابقات اردیبهشت‌ ماه امسال به میزبانی این دانشگاه برگزار شد و این در حالیست که با سوء‌استفاده شرکت خصوصی رعد ایران از آرم و نام دانشگاه، برگزاری این مسابقات بسیار قابل تامل به نظر می‌رسد.
در سایت رعد کاپ که با وجود کلاهبرداری صورت گرفته، هنوز ف_*ل_ن*__ر نشده و به راحتی قابل دسترسی است، هزینه ثبت نام هر تیم در هر رشته 50 هزار تومان، هزینه ثبت نام هر نفر در هر رشته 20 هزار تومان، هزینه اسکان برای هر نفر در دو شب 20 هزار تومان، هزینه پذیرایی برای هر نفر 20 هزار تومان و هزینه هر نفر مهمان یا تماشاگر در دو روز نیز 10 هزار تومان اعلام شده است.
به گزارش فارس، این دوره از مسابقات قرار بود در رشته‌های ربات‌های مسیریاب، مسیریاب ویژه، امدادگر، مین‌یاب، شبیه‌ساز فوتبال دو بعدی، نمایش آزاد و بینایی ماشین و با حضور یک‌هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور برگزار شودنوع مطلب :
برچسب ها :

       نظرات
سه شنبه 2 آذر 1389
reza mh